Sál purkmistrů

     Hlavní společenský prostor Obecního domu se nachází v přízemí objektu. Sál purkmistrů je určen ke konání společenských plesů, firemních večírků, banketů, koncertů vážné hudby, tanečních kurzů. Nastávající novomanželé zde mohou uzavřít sňatek.

foto

     Svým interiérem se řadí k reprezentativním a velice vyhledávaným místům města Opavy. Stěny sálu jsou zdobeny kopiemi portrétů nejvýznamnějších opavských purkmistrů z let 1750 – 1945. Tato unikátní kolekce vznikala od roku 1899 na zakázku purkmistra Emila Rochowanského, jejich autory byli Rudolf Templer, Adolf Zdrazil a Helmut Krommer. Na tradici portrétování starostů a primátorů se navázalo po roce 1945 a 1989. Novodobé obrazy malovala MgA. Blanka Valchářová. Originály jsou umístěny v kanceláři primátora v budově Hlásky.

     Jednotícím prvkem celého Obecního domu, a tedy i sálu, se staly lustry ve tvaru růží autora Daniela Piršče. Křehký biskvitový porcelán designových svítidel firmy Lasvit – ROZA kontrastuje s výmalbou stěn dekorem dle návrhu Michaely Vrbkové a těžkým dubovým materiálem, perfektně zpracovaným sochaři Vítem Novotným a Jakubem Lipavským.

Více informací o pronájmu prostoru.

Více informací o svatebních obřadech.